Naujienos

Platesnis institucijų ir specialistų ratas mokysis padėti konfliktiškas skyrybas išgyvenančioms šeimoms

2016-01-26

Šeimos santykių institute organizuojami papildomi mokymai specialistams savo darbe susiduriantiems su skyrybas ar atsiskyrimą išgyvenančiomis šeimomis, turinčiomis nepilnamečių vaikų (teisėjams, advokatams, psichosocialinių paslaugų teikėjams, vaiko teisių apsaugos specialistams, policijos ir ugdymo įstaigų atstovams).

Gebėjimas atpažinti konfliktiškas skyrybas, įvertinti tėvų ir vaikų poreikius skyrybų metu, apginti vaiko teisę į ryšį su abiem tėvais bei laiku organizuoti tinkamą pagalbą yra svarbus ir aktualus specialistams, savo darbe susiduriantiems su konfliktiškų skyrybas išgyvenančiais tėvais ir jų nepilnamečiais vaikais.

Padėti šeimai galime, kai įvairių sričių specialistai - teisėjai, advokatai, psichikos sveikatos, ugdymo, teisėtvarkos ir kt. specialistai -  žino savo vaidmenis ir atsakomybes, geba tarpusavyje bendradarbiauti, neįsitraukdami patys į užsitęsusius poskyrybinius tėvų konfliktus. Siekdami gerinti specialistų tarpusavio komunikaciją, paslaugų tėvams ir vaikams koordinavimą, organizuojame papildomus 6 dienų (48 ak. val.) mokymus. 

Mokymuose dalyvaus specialistai iš Kauno m., Vilniaus m., Jonavos r., Kaišiadorių r., Kėdainių r., Prienų r.

Mokymų temos: 
* Skyrybų dinamika ir tėvų konfliktų lygmenys,
* Vaikų raidos ypatumai ir reakcijos į tėvų skyrybas/išsiskyrimą,
* Specialistų vaidmenys ir pagalbos šeimai, išgyvenančiai skyrybas, organizavimas.

Mokymai vyks 2016 m. vasario 1-2 d., kovo 1-2 d., kovo 23-24 d., Kaune.

Mokymai yra projekto „Tėvų-vaikų santykių susvetimėjimo ankstyvas atpažinimas, prevencija ir intervencija: kompleksinis pagalbos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ir/ar atsiskyrimą“ dalis. Projektą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO programa Lietuvoje.

Apie projektą

Siekiame, kad Lietuvoje būtų sukurtas ir specialistams perteiktas veiksmingas ankstyvo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas.

Sužinokite daugiau!