Naujienos

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba saugant vaiko teises konfliktiškų skyrybų atvejais

2016-03-08

2016 m. sausio – vasario mėnesiais organizavome ir vykdėme baigiamąsias projekto apskritojo stalo diskusijas Kaišiadorių, Kėdainių, Prienų, Jonavos ir Kauno savivaldybėse tema: Tarpinstitucinio bendradarbiavimo svarba saugant vaiko teises konfliktiškų skyrybų atvejais“. 

Diskusijose dalyvavo institucijų, dirbančių šeimos ir vaiko gerovės srityse, vadovai ir specialistai (advokatai, teisėjai, policijos pareigūnai, vaiko teisių apsaugos skyrių atstovai, psichikos sveikatos, socialinių paslaugų centrų ir ugdymo įstaigų darbuotojai bei savivaldybės tarybos nariai) bei kiti vaiko gerovės srityje dirbantys specialistai, NVO ir bendruomenių atstovai.

Apskritojo stalo diskusijose siekta skatinti susikalbėjimą/komunikaciją tarp visų suinteresuotų grupių, atkreipti visuomenės dėmesį į vaiko poziciją ir jam iškylantį lojalumo konfliktą tėvų skyrybų atveju, pateikti informacijos apie vaiko įtraukimo į tėvų konfliktus žalą. Renginio metu kalbėjome ir diskutavome apie tėvų konfliktiškumo lygmenis ir kada reikalinga inicijuoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kokie yra atskirų institucijų vaidmenys bei kaip tarpusavyje bendradarbiauti, neįsitraukiant į užsitęsusius poskyrybinius tėvų konfliktus. Buvo pristatyti ankstyvojo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos (API) modelio Kauno m., Vilniaus m., Jonavos r., Kaišiadorių r., Kėdainių r., Prienų r. vertinimo rezultatai.

Dalyviai buvo supažindinti su pasiūlymais teisiniam reguliavimui, sprendžiant ginčus dėl vaikų gyvenamosios vietos ir bendravimo tvarkos nustatymo. Diskusijų metu išklausėme jų pasiūlymų, komentarų bei pastabų.

Džiaugiamės, kad apskrito stalo diskusijos buvo aktyvios. Jose dalyvavo daugiau nei 90 specialistų, kuriems rūpi šeimos ir vaiko gerovė.

Apie projektą

Siekiame, kad Lietuvoje būtų sukurtas ir specialistams perteiktas veiksmingas ankstyvo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas.

Sužinokite daugiau!