Naujienos

Pamėginam pyktis... taikiai!

2015-02-05

Vasario 14 d. Šeimos santykių institutas (ŠSI) kviečia vaikus ir jų tėvelius į teatrą! Popietė unikalioje Nacionalinio Kauno dramos teatro atmosferoje alsuojant kūrybiniu būviu ir jaukiai įsikibus į šeimyniškio parankę – štai tokią popietę ruošia ŠSI, šiemet bendradarbiauti sumanęs su edukacinio festivalio jaunimui „Nerk į teatrą“ rengėjais.  Taigi, mamos, tėčiai ir jų vaikai, pristatome teatrališkas dirbtuvės šeimai „Pamėginam pyktis... taikiai“.

Prie pusryčių stalo nelaiku pasibaigęs pienas ar ant brangaus kilimo išpilta stiklinė sulčių neretai įžiebia mažesnius ar didesnius šeimos ginčus, o kartais kyla net tikri emocijų uraganai. Po tokių audrų mūsų siela „pasipuošia“ nuoskaudos dėmėmis, kurių, deja, su įprastais valikliais neišimsi… O jei pamėgintume pyktis kitaip – taikiau? Į neišvengiamus kasdienius konfliktus pažiūrėti kūrybiškai siūlo šių psichologinių dirbtuvių vedėjos – psichodramos terapeutė Rasa Pietarienė ir teatrologė Gintarė Kazakevičienė.

Turiningam šeštadienio vidudieniui kviečiamos visos šeimos, norinčios mokytis įdomaus konfliktų meno ir dalyvauti socialinio teatro veiksme. Socialinis teatras – tai pokalbis per veiksmą apie aktualius visuomenės reiškinius, apie įvykius, žmones, jų išgyvenimus, tarpusavio santykius. Tai teatras be žiūrovų, nes aktoriaistampavisi susirinkusieji. Pagrindinė socialinio teatro paskirtis – skatinti žmones dalyvauti savo pačių ir bendruomenės gyvenime, ieškoti sprendimų konfliktams ar išeičių iš sunkių gyvenimo situacijų. Čia ir tėvai, ir vaikai gali pabūti socialinio teatro aktoriais ir pažvelgti į supantį pasaulį kitomis akimis.

 

Kada: vasario 14 d. 12.30 val.

Kur: Nacionalinio Kauno dramos teatro Tavernos salėje (Kęstučio g. 62)

Kam skirta: tėvams ir vaikams nuo10 m. amžiaus

Dalyvavimas – nemokamas. Būtina išankstinė registracija tel. nr. + 370 37 324205.

 

Plačiau apie festivalį „Nerk į teatrą“: http://dramosteatras.lt/category/nerk-i-teatra/  

 

Dirbtuvės „Pamėginam pyktis taikiai“ yra projekto „Tėvų-vaikų santykių susvetimėjimo ankstyvas atpažinimas, prevencija ir intervencija: kompleksinis pagalbos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ir/ar atsiskyrimą“ dalis. Projektą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO programa Lietuvoje.

Apie projektą

Siekiame, kad Lietuvoje būtų sukurtas ir specialistams perteiktas veiksmingas ankstyvo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas.

Sužinokite daugiau!