Naujienos

Specialistai mokysis padėti konfliktiškas skyrybas išgyvenančioms šeimoms

2015-03-27

Jau š.m. kovo 30 dieną Šeimos santykių institute pradedami pirmieji mokymai, skirti kasdieniame darbe su konfliktiškomis skyrybomis susiduriantiems specialistams: teisėjams, vaiko teisių apsaugos specialistams, psichosocialinių paslaugų teikėjams (nevyriausybinėms organizacijoms, socialinių paslaugų įstaigoms, pedagoginėms psichologinėms tarnyboms).

Vienuolika dienų vyksiančių mokymų metu tarpdisciplinė komanda mokysis atvejo koordinavimo, intensyvios bendratėvystės, tėvų-vaikų ryšio atstatymo programų, taip pat išklausys vaiko psichinės sveikatos pagrindus. Kauno ir Vilniaus miestų bei Prienų, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių rajonų savivaldybėse ketinama įdiegti pagalbos modelį šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ar atsiskyrimą.  Jo tikslas – apsaugoti vaiko prigimtinę teisę į darnų ryšį su abiem tėvais po skyrybų.

Mokymai yra projekto „Tėvų-vaikų santykių susvetimėjimo ankstyvas atpažinimas, prevencija ir intervencija: kompleksinis pagalbos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas ir/ar atsiskyrimą“ dalis. Projektą remia Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo 2009-2014 periodo NVO programa Lietuvoje.

Apie projektą

Siekiame, kad Lietuvoje būtų sukurtas ir specialistams perteiktas veiksmingas ankstyvo atpažinimo, prevencijos ir intervencijos modelis šeimoms, išgyvenančioms konfliktiškas skyrybas.

Sužinokite daugiau!